motyl.jpghladanie2.jpghladanie1.jpgvodopad.jpgpotok.jpg

Projekty, ktoré môžete podporiť

Milí čitatelia,

Kúpou tohto časopisu prispievate 1 eurom na podporu jedného z pôvodných slovenských projektov podľa Vášho výberu. Raz za dva mesiace prebehne na internete hlasovanie, na základe ktorého sa vyzbierané prostriedky pridelia jednotlivým projektom. Najbližšie sa teda hlasuje o projektoch, predstavených v prvom a druhom čísle

V rámci prvého čísla sa o Vašu podporu uchádzajú tieto projekty:

Pôstne centrum

Zodpovedný: Ján Filipča

Charakteristika: Virtuálne a neskôr aj fyzické miesto na spoločné postenie sa, rozjímanie, hľadanie samého seba a učenie sa prekonávať vlastné limitácie. Viac o pôste je vo vnútri čísla na stranách 50-53.

Peniaze budú použité na: Organizovanie prednášok a vzdelávania o pôste, diskusií s odborníkmi, publikačnú činnosť a vylepšenie stránky www.post.zrodenie.sk

Muži mužom

Zodpovedný: Marián Benka

Charakteristika: Podpora vzniku svojpomocných mužských skupín. Organizovanie špeciálnych víkendov, dobrodružných aktivít a workshopov pre mužov. Podpora otcov, aby sa viac venovali svojim deťom a zúčastňovali sa na ich výchove. Podpora mužov na ich ceste k zrelej mužnosti. Viac sa o problematike chýbajúcej mužnosti dočítate na stranách 36 – 37.

Peniaze budú použité na: Vytvorenie a prevádzku internetového portálu pre mužov, príspevky na náklady spojené s organizovaním stretnutí a iných aktivít.

Kaviareň Nového vedomia 2015

Zodpovedný : Miro Chovan

Charakteristika: Ide o nový formát tvorby živých sietí aktívnych ľudí pomocou komunikácie o podstatných otázkach života komunít. Používa formu zážitkovej pedagogiky, t.j. učenie zážitkom, školu hrou, pokusom a omylom, žiak učiteľom... Ponúka poznanie samého seba, zlepšenie komunikácie, aktívny relax, tímovú spoluprácu a rozvoj kreativity. Prebieha v rôznych mestách Slovenska formou klubového večera podľa záujmu účastníkov.

Peniaze budú použité na : Tlač info materiálov, prenájom priestorov, dopravné náklady lektorov.

Tvorba spoločenstiev a komunitných prepojení

Zodpovedný: Robo Jankovich

Charakteristika: Sociálna trvalá udržateľnosť komunitných projektov, časových a potravinových bánk, LETS systémov, ekodedín, trvalo-udržateľných spoločenstiev a rozličných záujmových komunít. Tvorba jasnej spoločnej vízie a poslania, trvalo-udržateľných rozhodovacích mechanizmov a ďalších nevyhnutných podmienok potrebných pre vytvorenie udržateľných spoločenstiev a komunitných snažení.

Peniaze budú použité na: Aktivity podporujúce trvalú udržateľnosť rôznych komunitných projektov, konkrétne na financovanie prednášok, diskusných stretnutí a informačných materiálov o tom, "ako na to". Tiež na facilitácie skupinových podujatí.

Učíme sa priamej demokracii

Zodpovedný: Peter Karailiev

Charakteristika: Zastupiteľská demokracia nám ukazuje v dnešnej dobe svoju odvrátenú tvár v podobe korupcie, odtrhnutia politických špičiek od reality obyčajných ľudí. Zmeniť to, znamená zobrať správu vecí verejných do vlastných rúk. To je cesta k priamej demokracii, s ktorou zatiaľ nemáme skúsenosti.

Peniaze budú použité na: Besedy, praktické ukážky a hlavne účasť na tvorbe novej legislatívy a ústavy.

Budeme radi, ak nám navrhnete Vaše vlastné projekty alebo projekty Vašich priateľov. Tie, ktoré nás najviac oslovia, sa budú o finančnú podporu uchádzať v druhom čísle. Vaše návrhy posielajte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Powered by Bullraider.com