motyl.jpgpotok.jpghladanie2.jpgvodopad.jpghladanie1.jpg

Tipy na zaujímavé webové stránky

V našom mesačníku chceme pravidelne prinášať tipy na zaujímavé internetové stránky, zdroje informácií, kontakty na ľudí a skupiny, ktoré sa svojim spôsobom snažia zmeniť náš svet k lepšiemu. Dnes sú to najmä stránky, zamerané na vzájomnú pomoc medzi ľuďmi a zdroje alternatívnych informácií.

Stránky pre vzájomnú pomoc

www.casovabanka.sk - Portál, ktorý umožňuje lokálnu, regionálnu, národnú a medzinárodnú výmenu služieb a pomoci, kde ako výmenná jednotka slúži časová jednotka (hodina). Tento systém sa volá Časová Banka. Systém Časovej Banky je úplne dobrovoľný a má slúžiť ako podpora v horších časoch. Nemusíte ju využívať teraz, ale spomeňte si na ňu, keď vám bude niečo chýbať.

www.aktivnyobcan.sk - Chceme nájsť riešenia a dať ich ľuďom, aby sa už nezastavili na tom, že nevedia kam v prípade potreby zavolať, koho kontaktovať. Chceli by sme na jednom mieste skoncentrovať informácie, ktoré pomôžu ľuďom byť občiansky aktívny, aby bolo pre nich jednoduché orientovať sa v problémoch každodennej ekológie, či v rôznych sociálnych situáciách.

www.stopka.sk - Dobrobanka v Ružomberku. Prostredníctvom zážitku a integrácie, previazaný s prírodou a tradičnými hodnotami, prinášame najmä mladému človeku pozitívnejší postoj k sebe, iným ľuďom a k prostrediu v ktorom žijeme.

www.pozicsi.sk - Na tejto stránke si môžeš požičať veci, ktoré sa ti neoplatí kupovať na jedno použitie alebo ich chceš len vyskúšať. Ak máš doma vec, ktorú nepoužívaš, môžeš ju začať požičiavať aj ty.

www.spolu.org – Zorganizujeme sa a preberieme zodpovednosť za chod našej krajiny. Vypracujeme a posúdime jednotlivé riešenia, ako aj ich dôsledky. Nespoliehame sa, že to sused, politik, či nebodaj vyššia moc urobí za nás.

www.odkomunity.sk - OdKomunity.sk vám pomôže nájsť niekoho vo vašom okolí, kto je vám ochotný zadarmo, či malý poplatok, požičať čo potrebujete. Alebo požičať to, čo máte a niekto vo vašom okolí potrebuje.


Alternatívne informácie

www.paradigma.sk - Knihy, ktoré pomáhajú meniť svet. Budúcnosť vytvára iba ten, kto dáva seba samého. Kto chce iba poučovať, kto chce iba meniť druhých, ostáva neplodný.

www.dolezite.sk - Dôležité informácie z domova a zo sveta s možnosťou pridávať články.

www.spolocnavec.sk - Nejde o to, ísť hlavou proti múru, ale skôr o to, nájsť očami dvere.

www.aiall.org - Alternatively Informing Alliance - Základňa šírenia nemedializovaných a tabuizovaných globálnych informácií na slovenskom internete.

freeglobe.parlamentnilisty.cz - FreeGlobe.cz - Internetový spravodajský server, ktorý upozorňuje na riziká vedúce k postupnej strate slobody v 21. storočí.

Powered by Bullraider.com